Clicky

Keto kalkulator kalorii i makroskładników

Jeśli zastanawiałaś się kiedyś, jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na keto, z pewnością słyszałaś o stworzonych specjalnie w tym celu kalkulatorach. Czym jest keto kalkulator, do czego służy i jak go używać? To na te pytania postaram się odpowiedzieć w moim dzisiejszym wpisie. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne już teraz - poniżej znajdziesz mój keto kalkulator.

Wybierz swój KETO jadłospis

 • Schudnij do 10 kg w ciągu 30 dni
 • Oszczędzaj czas i pieniądze
 • Wyrób sobie pozytywne nawyki żywieniowe
 • Bezpiecznie doprowadź do stanu ketozy

Co to jest keto kalkulator?

Keto kalkulator jest narzędziem umożliwiającym dokonanie obliczeń pozwalających na jasne określenie, ile kalorii powinnaś przyjmować każdego dnia oraz jak powinien prezentować się Twój rozkład makr, by zapewnić Ci wejście w stan ketozy i jego utrzymywanie, a co za tym idzie - osiąganie zamierzonych efektów na diecie ketogenicznej. Jak zapewne wiesz, dieta ketogeniczna opiera się na spożywaniu:
 • dużej ilości zdrowych tłuszczów, które stanowią około 75% przyjmowanych dziennie kalorii,
 • umiarkowanej ilości wysokiej jakości białka stanowiącego około 20% przyjmowanych dziennie kalorii,
 • bardzo niewielkiej ilości węglowodanów, które powinny stanowić 5% lub mniej przyjmowanych dziennie kalorii.

Dobry kalkulator diety ketogenicznej uwzględnia zatem:


Keto kalkulator - po co go używać?

Kalkulator ketogeniczny przyda się zarówno osobom rozpoczynającym swoją przygodę z keto, jak i tym, które weszły już w stan ketozy. Jak zapewne wiesz, dieta keto dzieli się na kilka etapów i w każdym z nich pomniejsze cele i zasady życia na keto nieco się od siebie różnią - kalkulator ketogeniczny pomoże Ci dostosować ilość spożywanych kalorii i poszczególnych makroskładników w taki sposób, by dieta ketogenna była dla Ciebie zarówno skuteczna, jak i bezpieczna.

Kalkulator diety ketogenicznej jest narzędziem przydatnym w szczególności podczas układania jadłospisu keto. Jeśli decydujesz się na ułożenie go samodzielnie, kalkulator makroskładników keto da Ci jasne informacje na temat tego, ile makroskładników musisz przyjmować każdego dnia, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ulubione keto przepisy do swoich potrzeb oraz stworzysz zrównoważony plan żywieniowy keto na każdy dzień. Jeżeli wolisz skorzystać z gotowego keto jadłospisu, kalkulator umożliwi Ci dostosowanie go do Twoich potrzeb i predyspozycji w taki sposób, by zapewnić sobie osiągnięcie upragnionych rezultatów.

Wyniki uzyskane dzięki użyciu kalkulatora mogą pomóc Ci także w podejmowaniu decyzji zakupowych - szybko dowiesz się, ile dokładnie węglowodanów możesz spożywać każdego dnia, dlatego o wiele łatwiej będzie Ci wybierać odpowiednie keto produkty na podstawie ich tabel wartości odżywczych.

Kalkulator kalorii keto - jak go używać?

Zanim zaczniesz wprowadzać dane w kalkulator kalorii na keto, zważ się. Aby obliczenia były poprawne, potrzebne Ci są dane takie jak:
 • płeć,
 • wiek,
 • waga,
 • wzrost.

To jednak nie wszystko - po wprowadzeniu podstawowych danych musisz określić także swój poziom aktywności fizycznej oraz etap diety ketogenicznej, dla którego obliczeń chcesz dokonać. Jak zapewne wiesz, kluczowe dla diety ketogenicznej fazy - keto adaptacja i keto redukcja - w znaczny sposób się od siebie różnią, dlatego też potrzebują przeprowadzenia oddzielnych obliczeń, o czym więcej dowiesz się już za chwilę.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, kalkulator makroskładników keto pozwala na wybranie kilku opcji dotyczących intensywności Twojej codziennej aktywności. Możesz ocenić ją na skali, w której wybrać możesz aktywność od małej (brak ćwiczeń, siedząca praca), przez intensywniejszą, aż po wyjątkowo intensywną (właściwą na przykład profesjonalnym sportowcom).

Najlepsza dieta ketogeniczna powinna opierać się nie tylko na odpowiedniej diecie, ale i aktywności fizycznej, jeśli jednak z jakichś względów nie możesz jej podejmować, zawsze zaznaczyć możesz także odpowiednią opcję związaną z brakiem aktywności fizycznej. Warto pamiętać o przeliczeniu uzyskanych wartości, jeśli w trakcie diety decydujesz się na dalsze zmiany trybu życia - nie tylko w przypadku wprowadzenia regularnych ćwiczeń fizycznych, ale i zmiany rodzaju pracy.

Keto kalkulator a etapy diety ketogenicznej

Keto adaptacja jest etapem, w którym wchodzimy w ketozę po ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów. To podczas tej fazy diety keto nasz organizm przystosowuje się do nowego dla niego stanu metabolicznego, jakim jest ketoza, i uczy się wykorzystywać tłuszcze w roli źródła energii. Jest to etap kluczowy dla powodzenia na diecie ketogennej.

Ponieważ zachodzące w organizmie zmiany są dla niego dość obciążające, na tym etapie diety nie wprowadza się deficytu kalorycznego - mógłby on stanowić dodatkowe, zbędne i potencjalnie niebezpieczne obciążenie dla naszego ciała. W czasie adaptacji możemy stracić na wadze, będzie to jednak utrata nagromadzonej w organizmie wody, związana z wyczerpaniem zapasów pochodzącego z węglowodanów glikogenu.

Keto redukcja to czas, w którym faktycznie odchudzamy się na diecie ketogennej - efektywnie wykorzystujemy pochodzące z pożywienia zdrowe tłuszcze oraz sprawnie spalamy nagromadzoną w organizmie tkankę tłuszczową. Jest to etap, na którym wprowadza się deficyt kaloryczny - czyli każdego dnia przyjmujemy mniej kalorii, niż jest to niezbędne do utrzymania bieżącej wagi ciała.

Te dwa etapy diety ketogenicznej wymagają wykonania odmiennych obliczeń, dlatego korzystając z kalkulatora koniecznie uwzględnij fazę diety. Jeśli przechodzisz na dietę keto bez chęci utraty na wadze, wykorzystaj keto kalkulator zapotrzebowania kalorycznego na adaptacji - do swojego planu żywieniowego nie wprowadzisz wówczas deficytu kalorycznego, ale będziesz mogła cieszyć się korzyściami zdrowotnymi płynącymi z utrzymywania organizmu w stanie ketozy.

Wiem już, czym jest keto kalkulator - co dalej?

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi kalkulator kalorii keto nie ma dla Ciebie tajemnic. Mój keto kalkulator znajdziesz poniżej - już teraz oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i przekonaj się sama, że jego używanie jest naprawdę proste i szybkie! 

Wpisz dane potrzebne do obliczeń
lat
Poziom aktywności fizycznej:
Twój wynik:
Twoje zapotrzebowanie energetyczne (kcal):
0
Twoje wyliczone makroskładniki:
Tłuszcz: 0 g
Białko: 0 g
Węglowodany netto: 0 g

Teraz kiedy znasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne na keto, gorąco zachęcam Cię do skorzystania z gotowych jadłospisów keto mojego autorstwa, które znajdziesz tutaj. Do dzieła!