Clicky

  • Strona główna
  • Najlepsze naturalne suplementy diety wspomagające odchudzanie

Najlepsze naturalne suplementy diety wspomagające odchudzanie

suplementy-diety

Oto prosta prawda, którą większość firm i czasopism próbuje przed Tobą ukryć: nie musisz wydawać dużo pieniędzy na fantazyjne suplementy diety, odżywki i napoje, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Wybierz swój KETO jadłospis

  • Schudnij do 10 kg w ciągu 30 dni
  • Oszczędzaj czas i pieniądze
  • Wyrób sobie pozytywne nawyki żywieniowe
  • Bezpiecznie doprowadź do stanu ketozy

Kluczem do osiągnięcia upragnionej figury są właściwe nawyki żywieniowe, ćwiczenia fizyczne i samokontrola. Istnieją jednak naturalne suplementy diety z opracowanym naukowo składem, które przyspieszają proces odchudzania, poprawiając jednocześnie ogólny stan zdrowia. Z tego artykułu dowiesz się, które suplementy diety wspomagające odchudzanie są bezpieczne dla Twojego zdrowia oraz dlaczego są one warte swojej ceny.

Utrzymywanie dobrej kondycji na diecie ketogenicznej nie ogranicza się wyłącznie do jedzenia odpowiednich posiłków. Ketoza, na której cała dieta ketogeniczna się opiera, jest bardzo ważna, ale nie możesz myśleć tylko o niej. Jeśli chcesz mieć wymarzoną sylwetkę, powinnaś upewnić się, czy wszystkie mikroskładniki odżywcze, które na co dzień dostarczasz swojemu organizmowi, są na właściwym poziomie oraz czy ich ilość jest wystarczająca w kontekście wszystkich dni, które masz przed sobą.

Suplementy diety na odchudzanie

Na rynku wciąż pojawiają się nowe tabletki na odchudzanie, które są prezentowane w taki sposób, by wydawało Ci się, że dzięki nim zbudujesz mięśnie, schudniesz lub odzyskasz zdrowie szybciej i łatwiej niż inni. Jeśli uwierzyłabyś w połowę haseł zachwalających suplementy diety na odchudzanie, zamiast upragnionych kilogramów straciłabyś... sporo pieniędzy. Dużo czasu musiałoby upłynąć, zanim byś zrozumiała, że najczęściej wybierane suplementy odchudzające są tak naprawdę bezwartościowe.

tabletki-na-odchudzanie

Podczas gdy reklamowane tabletki na odchudzanie faktycznie są stratą pieniędzy, tu i tam można znaleźć naprawdę dobre suplementy diety. To zdrowe suplementy diety z opracowanym naukowo składem, których skuteczność i sposób działania zostały potwierdzone odpowiednimi testami i badaniami. Rzadko widzisz je jednak na najwyższych półkach w sklepie czy pierwszych stronach gazet. Najlepsze suplementy diety, w tym również suplementy witaminowe, które mają w swoim składzie witaminy naturalne oraz bezpieczne dla zdrowia suplementy diety na odchudzanie, zazwyczaj są schowane gdzieś z tyłu, dlatego prawie nikt po nie nie sięga.

Najlepsze naturalne suplementy diety

Twój organizm, aby prawidłowo funkcjonować i bez zakłóceń wykonywać miliony procesów, które codziennie utrzymują Cię przy życiu, potrzebuje szerokiej gamy witamin i minerałów. Idealnie byłoby, gdybyś wszystkie niezbędne mikroskładniki, czerpała bezpośrednio ze swojej diety, ale jak wiesz - w przypadku wielu posiłków, które spożywasz, o wiele łatwiej jest powiedzieć, niż to osiągnąć.

Dostępne na rynku produkty spożywcze są coraz gorszej jakości i mają coraz mniejszą gęstość składników odżywczych, co oznacza, że jeśli chcesz dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów, powinnaś wzbogacić swoją codzienną dietę o dobrej jakości suplementy diety.

Niżej przedstawię Ci najlepsze naturalne suplementy diety zalecane na diecie ketogenicznej.


NOW FOODS ADAM

Suplementy witaminowe bez wypełniaczy

multiwitamina-adam

Wszelkie witaminy i suplementy, których brakuje w Twojej diecie, skutecznie uzupełni multiwitamina od Now Foods. W jej składzie są wysokiej jakości witaminy naturalne, które dadzą Ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Suplementy witaminowe Now Foods mają świetne recenzje - ich jakość i skuteczność potwierdzają nie tylko konsumenci, ale także prowadzone nad poszczególnymi produktami badania. W multiwitaminie Adam znajdziesz pełne spektrum witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, a także probiotyki i enzymy, które pomogą w ich przyswojeniu.


NOW FOODS EVE

Suplementy diety dla kobiet

multiwitamina-eve

Z myślą o kobietach Now Foods stworzyło specjalne suplementy witaminowe, w których ilość witamin i minerałów została dopasowana bezpośrednio do potrzeb kobiecego organizmu. Suplementy diety dla kobiet marki Now Foods, oprócz probiotyków i enzymów dodanych w celu ułatwienia wchłaniania poszczególnych mikroskładników, są wzbogacone między innymi o przeciwutleniacze, opóźniające procesy starzenia.


Według IPZD, ponad 90% Polaków jest zagrożonych niedoborem witaminy D. Zalecenia dotyczące witaminy D przeanalizowało także Towarzystwo Endokrynologiczne, wykazując, że 1500-2000 jednostek witaminy D na dzień jest wystarczające dla osób w wieku 19+ pod warunkiem, że przez 15-25 minut dziennie korzystają oni ze światła słonecznego. Jak wykazała Vitamin D Council (2), Ci, którzy na słońcu spędzają mniej czasu, witaminy D potrzebują trzykrotnie więcej, czyli około 5000 IU.

NOW FOODS VITAMIN D

Suplementy z witaminą D w przystępnej cenie

nf-vitamin-d

Jak doskonale zdajesz sobie sprawę, Twoje ciało nie jest w stanie wyprodukować witaminy D bez ekspozycji na promienie słoneczne. Mimo to w ciągu dnia nie spędzasz zbyt wiele czasu na słońcu. Nie martw się, nie jesteś sama! Wielu ludzi prowadzi obecnie siedzący tryb życia i - podobnie jak Ty - nie ma w ciągu dnia zbyt wiele czasu ani możliwości, by korzystać ze słońca, dlatego tak ważna jest codzienna suplementacja witaminy D

Witamina D odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jej niedobory wiążą się między innymi z osteoporozą, chorobami serca, udarem i cukrzycą.

Zarówno Vitamin D Council, jak i Towarzystwo Endokrynologiczne rekomendują około 1500-2000 IU witaminy D-3 dziennie dla przeciętnego dorosłego człowieka, a większą dawkę (na ogół 5000 IU) dla tych, którzy mało lub wcale nie wystawiają się na działanie promieni słonecznych. Witaminę D pomogą Ci uzupełnić oraz utrzymać na właściwym poziomie suplementy witaminowe marki Now Foods. To bardzo skuteczne, a zarazem bezpieczne dla Twojego zdrowia suplementy diety, które bez obaw możesz stosować także na co dzień.


NOW FOODS MAGNESIUM CITRATE

Najlepiej przyswajany magnez na rynku

nf-magnesium-citrate

Czy wiesz o tym, że magnez wpływa na apetyt i zachcianki żywieniowe, a także reguluje ciśnienie krwi, utrzymuje zdrowe mięśnie, nerwy i kości, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, rewitalizuje układ odpornościowy, a nawet zmniejsza stres?

Magnez występuje w wielu postaciach, ale najefektywniejszy jest ten w formie cytrynianu magnezu. Suplementy diety z magnezem w tej formie są trochę droższe, ale za to lepiej przyswajane przez organizm, przez co naprawdę warte są swojej ceny. Inne rodzaje magnezu, z powodu niskiego tempa wchłaniania, organizm wydala zazwyczaj w bardzo dużych ilościach jako nadmiar.

Najlepiej przyjmować około 400 mg magnezu na 30 minut przed snem, ponieważ jest on także naturalnym środkiem zwiotczającym mięśnie, dzięki czemu znacząco poprawia jakość snu. Wybierając suplementy diety z magnezem, korzystaj z produktów Now Foods. Są one wysokiej jakości i w przystępnej cenie.


Kwasy tłuszczowe omega-3 są zasadniczymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu, kwasami tłuszczowymi. Organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć, dlatego muszą one być dostarczane wraz z dietą lub jako suplementy diety. W przypadku osób będących na diecie ketogennej suplementacja kwasu Omega-3 jest zbędna. Dieta ketogeniczna z założenia zapewnia bowiem wystarczającą ilość tego tłuszczu. Ważne jednak, aby zachować równowagę z konsumowanym kwasem Omega-6.


Badania pokazują, że przyjmowanie oleju rybnego może zmniejszyć stan zapalny, ciśnienie krwi, ryzyko udaru i zespół metaboliczny (3). Wykazano również, że olej rybny zwiększa pamięć, koncentrację i wydajność poznawczą. W swoim składzie mają go także suplementy diety na odchudzanie, ponieważ - co powinna Ci uświadomić dieta ketogeniczna - ma on świetne właściwości redukujące tkankę tłuszczową.

NORDIC NATURALS

Olej rybny najwyższej jakości

olej-rybny-nordic-naturals

Istnieją dwa rodzaje oleju rybnego, które można bezpiecznie stosować jako suplementy diety: w postaci triglicerydów i estrów etylowych. Badania pokazują, że forma trójglicerydów jest skuteczniej rozbijana na mniejsze cząsteczki, przez co lepiej się wchłania do organizmu niż odpowiednik estru etylowego.

Wybierając suplementy diety z kwasem omega-3, musisz także wziąć pod uwagę zawartość EPA i DHA w każdej tabletce. Suplementy diety, w których wykorzystano olej rybny o niższej jakości, charakteryzują się znacznie mniejszą ilością kwasów tłuszczowych omega-3 w jednej tabletce. 

Nie są to szczególnie zdrowe suplementy diety, dlatego ich producenci sprzedają je zdecydowanie taniej niż renomowane firmy produkujące wysokiej jakości naturalne suplementy diety. Jeśli chcesz kupić sprawdzone i zdrowe suplementy diety Omega-3, weź pod uwagę markę Nordic Naturals, która w przystępnej cenie oferuje najlepsze suplementy diety z olejem rybnym.


OPTIMUM NUTRITION

Suplementy na rzeźbę

on-bcaa

Branched-Chain Amino Acids (aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach) , w skrócie BCAA przez wielu traktowane są jako typowe suplementy diety dla mężczyzn. Pomagają one bowiem zachować mięśnie w dobrej kondycji - zapobiegają ich rozpadowi podczas treningów oraz przyspieszają ich regenerację. W rzeczywistości są to jednak suplementy dla każdego, kto uprawia sport i chciałby przyspieszyć proces odchudzania. Śmiało możesz więc z nich korzystać!

Jeśli przestrzegasz odpowiedniej diety, BCAA nie muszą być przez Ciebie w żaden sposób uzupełniane. Z powodzeniem możesz je jednak stosować jako przedtreningowe suplementy diety, przyjmowane na czczo. Uprawianie sportu bez uprzedniego zjedzenia posiłku to sprawdzony sposób na przyspieszenie metabolizmu i szybszą utratę wagi, który jest o wiele skuteczniejszy niż rekomendowane tabletki na odchudzanie! Aby uzyskać zamierzony efekt, powinnaś wziąć 10 g BCAA na czczo, około 10-15 minut przed treningiem.


NOW FOODS L-GLUTAMINE

Większa wytrzymałość i wydajność

nf-l-glutamine

Glutamina jest jednym z najliczniej występujących aminokwasów w organizmie. Mimo to może zostać wyczerpana w wyniku długotrwałego wysiłku fizycznego.

Badania pokazują, że suplementy diety z glutaminą w składzie mogą zmniejszyć negatywny wpływ ćwiczeń na układ odpornościowy, poprawić wytrzymałość, zmniejszyć zmęczenie oraz ułatwić organizmowi radzenie sobie ze stresem podczas ćwiczeń.

Suplementy diety z glutaminą wzmocnią Twoje ciało i pomogą Ci uzyskać lepsze wyniki bez ponoszenia konsekwencji nadmiernego treningu. Dzięki glutaminie szybciej wypoczniesz po intensywnym wysiłku i odzyskasz siły na kolejny trening.


Wiele badań pokazuje, że istnieje związek między snem a apetytem (4). Dokładniej mówiąc, istnieje związek między snem a równowagą leptyny i greliny w organizmie.


Grelina jest hormonem wytwarzanym w żołądku, który jest uwalniany, gdy jesteś głodna. To właśnie ona zwiększa Twój apetyt i potrzebę jedzenia. Z drugiej strony znajduje się leptyna wytwarzana w komórkach tłuszczowych i uwalniana, aby przekazać mózgowi, że jesteś już najedzona. Ta z kolei - zupełnie odwrotnie niż grelina - zmniejsza apetyt i zwiększa uczucie sytości.


W jednym badaniu, które przeprowadzono na 12 mężczyznach, lekarze na 2 dni pozbawili swoich pacjentów snu, a w ciągu kolejnych 2 dni pozwolili im spać tyle, ile chcieli. Przez cały ten czas monitorowali poziom ich hormonów, apetytu i aktywność. W dniach, w których napotkano brak snu, poziom leptyny spadł, a poziom greliny wzrósł. Z tego powodu ich apetyt również wzrósł, a pragnienie żywności wysokokalorycznej wzrosło o około 45%.

NOW FOODS MELATONIN

Sprawdzony suplement na regulację snu

nf-melatonin

Spanie w nocy staje się obecnie coraz mniej popularne - sen bywa krótszy, przerywany, niespokojny. Odpowiedzialna za uczucie senności oraz jakość snu melatonina jest hormonem naturalnie wytwarzanym w organizmie, ale można ją również kupić jako suplementy diety. Badania pokazują, że suplementacja melatoniny może pomóc szybciej zasnąć i lepiej spać.

Wysokiej jakości suplementy diety z melatoniną dostarcza między innymi Now Foods. Produkty oferowane przez markę to naturalne suplementy diety, wolne od zbędnych chemikaliów i dodatków, dzięki czemu są dobrze przyswajalne przez organizm. To przykład firmy, która zamiast wydawać miliony na kampanie marketingowe, inwestuje pieniądze w produkcję wysokiej jakości suplementy.

Kliniczne dawki melatoniny mieszczą się w zakresie 3-6 mg i zaleca się, aby zażywać je około 30 minut przed pójściem spać.


NOW FOODS GABA

Aminokwasy na lepszy sen

nf-gaba

GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, jest aminokwasem, który, jak wykazano, wywołuje stan odprężenia i podtrzymuje dobry sen. Badania pokazują, że niski poziom GABA w mózgu powoduje częstsze budzenie się po zaśnięciu.

Suplementacja GABA może pomóc Ci zrelaksować się, szybciej zasnąć, dłużej spać i poprawić ogólną jakość Twojego snu. W tym przypadku również możesz sięgnąć po niezawodne, naturalne suplementy diety Now Foods.


Suplementy diety wspomagające odchudzanie

Aby dieta ketogeniczna była efektywniejsza, a jej rezultaty były bardziej spektakularne, możesz stosować zarówno suplementy diety wspomagające odchudzanie, jak i suplementy witaminowe. Mogą one pomóc Ci łatwiej wejść w ketozę, łagodniej przejść przez detoks cukrowy, szybciej spalić tłuszcz, podnieść intensywność treningów. Zawsze wybieraj możliwie najlepsze suplementy diety, których skuteczność potwierdzona jest badaniami. Pamiętaj też, że niektóre witaminy i minerały zostały zaprojektowane wyłącznie w celu uzupełnienia lub zastąpienia posiłków z diety ketogenicznej, podczas gdy inne stanowią dodatek do stylu życia keto.

Wybierz swój KETO jadłospis

  • Schudnij do 10 kg w ciągu 30 dni
  • Oszczędzaj czas i pieniądze
  • Wyrób sobie pozytywne nawyki żywieniowe
  • Bezpiecznie doprowadź do stanu ketozy

Istnieje wiele zdrowych sposobów, by dieta ketogeniczna, była jeszcze skuteczniejsza. W tym artykule opisane zostały wyłącznie bezpieczne, naturalne suplementy diety wspomagające odchudzanie, których działanie jest udowodnione naukowo.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie suplementy keto są jednakowe. Przy dokonywaniu zakupów musisz wziąć pod uwagę jakość produktu i reputację marki. Jeśli cenisz swoje zdrowie, wybieraj wyłącznie najlepsze suplementy diety.